Vandens pašildymo būdai pirtyje

Malkinės pirties krosnelės su vandens talpa – privalumai ir trūkumai

Kokie yra vandens pašildymo būdai pirtyje? Kuris geriausias variantas?

Malkinės pirties krosnelės su vandens talpa. Įsirenginėjant ir statant pirtis, dažnai susiduriame su klausimu dėl vandens pašildymo. Ar jis reikalingas ir kokiu būdu geriausiai šildytis vandenį?

Prieš renkantis vandens šildymo būdą, pirmiausia reikia atsakyti į klausimus kam man reikalingas šiltas vanduo ir kiek man jo reikės. Pavyzdžiui, reikia šilto vandens tik malkinei pirties krosnelei, akmenims užpilti ar ir pirties procedūroms bei prausimuisi duše ar garinėje.

Malkinės pirties krosnelės su vandens talpa – svarbiausi aspektai

Malkinės pirties krosnelės su vandens talpa

Taigi aptarkime galimus šildymo būdus ir jų privalumus bei trūkumus.

  1. Jeigu pirtyje yra pakankamas elektros įvado galingumas, tai paprasčiausias variantas yra susimontuoti elektrinį boilerį. Su reikalingu kiekiu, poreikiams patenkinti.
  2. Jeigu statote malkinę pirties krosnelę, tuomet yra galimybė šildyti vandenį keturiais būdais:
  3. Ant šoninės malkinės pirties krosnelės sienos gali montuotis vandens bakas su kraneliu, kuris tiesiogiai šildomas, liečiantis su kaitinama pirties  krosnelės siena. Vanduo pašildomas pakankamai greitai, bet minusas tas, kad vanduo užverda ir yra perkaitinama garinė. Arba reikia periodiškai papildyti šalto vandens, kas yra nepatogu.
  4. Gali būti montuojamas šoninis šilumokaitis, kuris susijungia su pakabinamu ant sienos vandens baku. Kaip, pavyzdžiui, Summit ketaus pirties krosnyse. Didelis privalumas, kad tokiu būdu vanduo neužverda naudojimosi metu. Bet yra ribotas efektyvumas, jeigu reikia didesnio vandens tūrio. Su šoniniu šilumokaičiu optimaliausias vandens pašildymo kiekis yra iki 60 litrų vandens. Tuomet vanduo pašildomas po +17° per valandą. Prie dušo sistemos pajungti sudėtinga, nes nėra gero slėgio, tam, kad vanduo bėgtu tinkama srove.
  5. Kitas malkinės pirties krosnelės vandens pašildymo būdas yra montuoti vandens baką ant krosnies kamino. Šis būdas taip pat greitai pašildo vandenį, bet kaip ir su šoniniu baku, vanduo užverda. Dėl to taip pat reikalingas periodiškas šalto vandens papildymas.
  6. Ant pirties pečiaus kamino galima dėti šilumokaitį, kuris jungiasi su vandens baku ant sienos. Su šiuo šilumokaičiu optimaliausias vandens pašildymo kiekis yra iki 60 litrų vandens. Jis, taip pat kaip ir šoninis šilumokaitis, vandenį pašildo po +17° per valandą.

Tad kuris variantas geriausias?

Gyva Lietuviška pirtis

Apibendrinant visus vandens pašildymo būdus, komfortiškiausias vandens pašildymas yra su elektriniu boileriu, ypač jeigu yra dušas. Jeigu nėra kito būdo, tai vandens pašildymas nuo malkinės pirties krosnelės geriausias yra su šoniniu arba ant kamino montuojamu šilumokaičiu. Su pakabinamu vandens baku.

Linkime pasirinkti geriausiai jums tinkančią vandens pašildymo sistemą, su puikia pirties krosnele. Ir džiuginti artimuosius bei svečius savo pirtimi. O mes esame visuomet pasiruošę jums padėti išsirinkti geriausią variantą. Suteikti visas reikiamas konsultacijas. Susisiekite su mumis šiais kontaktais, jei turite klausimų ar sunku išsirinkti.

Gero garo!

Dalintis: